Do 15. února 2018 je možné stále zasílat přihlášky v pořadí na 23. Letní školu 23rd Annual Summer Institute on the Holocaust and Jewish Civilization pořádanou Nadací pro výuku holokaustu: The Holocaust Educational Foundation of Northwestern University (HEF of NU). V tomto roce se bude konat v období od 25. června 2018 do  6. července 2018 na Univerzitě Northwestern University in Evanston, Illinois. Tento intenzivní dvoutýdenní kurz rozšíří znalosti učitelů ve výuce holokaustu. Institutem do současnosti prošlo na 500 badatelů, kteří vyučují o holokaustu na univerzitách po celém světě. Program je určen zaměstnancům fakult a absolventům univerzit, kteří plánují nabízet univerzitní kurzy týkající se výuky holokaustu.

HEF of NU přijímá každý rok ca. 25 účastníků a pokrývá náklady spojené s bydlením, s přijetím a kurzovným, ale nepokrývá výdaje na cestu a výukové materiály.

Na letní škole vyučují přední odborníci a témata obsahují:

Dějiny náboženství Židů v Evropě

Dějiny holokaustu; holokaust v umění, filmu a literatuře;

Gender v průběhu a v období po holokaustu;

Židovské ohlasy na perzekuci;

Současné metodické a historiografické přístupy k holokaustu;

Pedagogika holokaustu.

Přednáśet budou profesoři: Roger Brooks, Christopher Browning, Sarah Cushman, Benjamin Frommer, Daniel Greene, Sabine Hake, Dagmar Herzog, Paul Jaskot, George Mastroianni, Juergen Matthaus, Erin McGlothlin a Barry Trachtenberg.

Přihlášku je třeba zaslat do 15. února 2018 elektronicky a včetně:

(1) dopisu ozřejmujícího zájem a zkušenosti se studiem holokaustu a plány holokaust vyučovat

(2) životopisu

(3) V případě absolventů nebo studentů doktorského studia navíc doporučení.

Přihlášky by měly být zasílány pomocí online formuláře. Doporučení zasílejte na emailovou adresu s informací v předmětu: „Summer Institute 2018 Recommendation for jméno studenta“ na emailovou adresu: hef@northwestern.edu

Úvod > Aktuality > Aktuality > 23. Letní škola na Summer Insthttps://sites.ff.cuni.cz/holokaust/wp-admin/post-new.phpitute on the Holocaust and Jewish Civilization